Балкан

Густ чад ги вознемирил граѓаните на Загреб

Над Загреб се кренал густ црн чад кој ги возенмирил грѓаните на хрватската престолнина. Непријатната глетка можела да се забележи од сите делови на градот. Причината за ваквите слики бил пожар кој избувнал во улицита Сараевска во близината на воен објект некаде околу 13 часот по што веднаш била алармирана противпожарната служба која излегла на терен со 5 возила и 19 пожарникари.

Набрзо огнената стихија која била на складиште за неопасен отпад била ставена под контрола пренесуваат хрватските медиуми.

4Anime bleach 4anime: Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10

AnimeFreak animefreak avatar: I Shaved. Then I Brought a High School Girl Home. Episode 5