January 27, 2021 10:03
Спорт

Гуири го повтори рекордот на Мбапе

Фудбалерот на Ница, Амин Гуири  беше стрелец на единствениот погодок за својот тим на синоќешниот дуел со Славија во мечот од 4. коло од групната фаза од Лигата на Европа (1:3).

Дваесетгодишниот напаѓач е третиот француски играч кој постигнал гол на секој од своите први четири натпревари во евро-куповите од почетокот на 21 век кога бил во стартниот состав.

Претходно тоа го сторија Жорж-Кевин Нкуду и Килијан Мбапе.

So I'm a Spider, So What? Episode 2 at Funimation cowboy bebop funimation

Shaman King (2021) Episode Preview at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free premium reddit