February 3, 2023 11:19
Свет

Гувернерот на Севастопол: Дронови го напаѓаат градот

Беспилотни летала го напаѓаат градот Севастопол на Крим, а противвоздушната одбрана веќе соборила два авиона, изјави денеска гувернерот на градот, Михаил Развозаев.

„Нашата противвоздушна одбрана работи во моментот. Во тек е напад со беспилотни летала. Според прелиминарните информации, веќе се соборени два беспилотни летала. Сите сили и служби се во подготвеност“, напиша Развозаев на „Телеграм“, пренесе ТАСС.

Претходно, над Севастопол беа соборени дронови на 1 и на 8 ноември.