October 26, 2021 13:15
Балкан

Грчката амбасада во Анкара ќе испрати демарш поради вознемирување на брод за истражувања

По наредба на министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас, биле дадени упатства до грчката амбасада во Анкара да достави демарш поради вознемирувањето од турски бродови на бродот за истражување „Nautical Geo”, како и за издавање нелегална Навтекс, соопштија од грчкото МНР, јави дописничката на МИА од Атина.

-Овој континуиран турски став е целосно неприфатлив, додаваат од Министерството за надворешни работи на Грција.

Според грчките медиуми, станува збор за француски брод што плови под знамето на Малта, и изведува истражувања источно од грчкиот остров Крит, а секогаш кога е вон територијалните води е попречуван  од турски воени бродови.

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Seiran 2 (https://aniwatch.pro/m/pqj3) Episode 4

Chobits: Chibits - Sumomo and Kotoko Deliver (Dub) (https://animedao.nl/m/eo3n) Episode Full

https://kissanime.mx kissanime beastars

Watch Hikaru no Go: New Year Special Episode Full

Cruzroja: http://www.cruzroja.es/creforumvolint_en/user/editDone/161185.page

Cycling74: https://cycling74.com/author/61186f097175a8725bd1754d