August 5, 2021 04:15
Балкан

Грција ја помести старосната граница за децата за влез во земјата без ПЦР тест

Грција одлучи да ја помести возрасната граница за децата на кои им е дозволено да влезат во земјата без ПЦР-тест, за една година, така што тоа сега важи за деца на возраст до шест години.

До крајот на јуни се очекува во Грција без ПЦР тест да може да влегуваат децата до 12 години.

Во земјата може да се влезе со доказ дека сте прележале Ковид – 19, односно со зачуван позитивен ПЦР тест или тест за антитела, под услов да поминале најмалку два месеца од дијагностицирањето на болеста и не повеќе од девет месеци од дијагностицирањето на болеста.

Исто така, може да се влезе со сертификат за вакцинација, а потребно е да поминат најмалку 14 дена од ревакцинацијата.

https://4anime.biz dubbed anime. Watch Afro Samurai (Dub) Episode 5

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. The Seven Heavenly Virtues (Dub) (https://animeheaven.pro/m/kEYn) Episode 10

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Kino's Journey -the Beautiful World- the Animated Series (Dub) Episode 12

KissAnime Ok: https://ok.ru/profile/579578743917/statuses/153417594747757