January 28, 2022 23:20
Балкан

Грција воведува задолжителна вакцинација за граѓаните постари од 60 години

Од неопходни  причини за заштита на јавното здравје, задолжително се вакцинираат против Ковид-19 сите физички лица со живеалиште или постојан престој на грчка територија, а кои се родени пред 31 декември 1961 година, пишува на почетокот од амандманот за задолжителната вакцинација во Грција за лицата над 60 години, што веќе е доставен во грчкиот Парламент.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, конкретната мерка, вчера ја соопшти грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, а лицата за кои важи задолжителната вакцинација, мора да ја имаат примено прва доза до 16 јануари 2022 година.

Од неопходни  причини за заштита на јавното здравје, задолжително се вакцинираат против Ковид-19 сите физички лица со живеалиште или постојан престој на грчка територија, а кои се родени пред 31 декември 1961 година, пишува на почетокот од амандманот за задолжителната вакцинација во Грција за лицата над 60 години, што веќе е доставен во грчкиот Парламент, јави дописничката на МИА од Атина.

Конкретната мерка, вчера ја соопшти грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, а лицата за кои важи задолжителната вакцинација, мора да ја имаат примено прва доза до 16 јануари 2022 година.

watch anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime BANANA FISH Episode 15

DARLING in the FRANXX Episode 21

Attack on Titan Season 2 Episode 5

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

stream anime online My Hero Academia Season 2 (Dub)