January 27, 2022 08:47
Балкан

Грците масовно се пријавуваат за вакцинација по најавите за парични казни од по 100 евра

Во Грција во изминатите 24 часа има големо зголемување на распоредот за вакцинирање, по најавата на Владата за задолжителна вакцинација за оние над 60 години и заканите со казни од 100 евра за невакцинираните.

Според владини извори, во претходните 24 часа 17.500 лица постари од 60 години закажале термин за вакцинација, објави „Катимерини“.

Како што нагласија од Владата, досега таа бројка беше близу 2.600 дневно, а сега бројката е зголемена за речиси седум пати.

Согласно владината уредба од вторник, сите лица родени пред 31 декември 1961 година треба да примат најмалку една доза вакцина до 16 јануари 2022 година, а ревакцинацијата да биде завршена според пропишаната процедура во одредено време, во зависност на вакцината.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime website That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

sites to watch anime Fairy Tail (Dub)

AnimeHeaven Dragon Ball Super

AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub) Episode 124

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 14