January 17, 2019 11:16
Македонија

Груевски на Фејсбук: Оваа ноќ е последна шанса за премислување и спасување на името

Течат последните часови до промената на Уставот заради Преспанскиот договор и промената на името, идентитетот, историјата… Кога овие измени ќе поминат во македонскиот парламент, Грција сигурно нема да ја пропушти оваа историска шанса да постигне договор кој за нив е целосен триумф а за нас содржината на тој договор е национална катастрофа. Договор за каков пред две години не сонуваа – напиша поранешниот премиер Никола Груевски на својот фејсбук профил.

Тој понатаму додава дека со овој договор станаа јасни сите некому претходно нејасни работи.

Течат последните часови до промената на Уставот заради Преспанскиот договор и промената на името, идентитетот,…

Gepostet von Nikola Gruevski am Donnerstag, 10. Januar 2019

Related posts

Во СЕП ќе биде најавен старт на изградбата на автопатот Скопје – Блаце

24news

Заев им честита на граѓаните и пратениците за преземената одговорност

Igor

Јавна расправа во Собранието за загадувањето: Аерозагадувањето подмолен убиец кој не прави селекција

24news