Македонија

Груби – Предан: Словенија успешно ќе го заврши претседавањето со ЕУ за Северна Македонија

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби денес се сретна и со амбасадорот на Република Словенија, г. Милан Предан.

Спорот со Бугарија и неговото решавање беше дел од разговорот меѓу Груби и Предан, при што беше истакната потребата што поскоро да се одреди датум за разговори со Европската унија, бидејќи патот на Република Северна Македонија кон ЕУ е од посебна важност.

На средбата беше истакнато дека двете земји имаат долга соработка меѓу нив и дека Северна Македонија во Словенија секогаш има искрен поддржувач како близок партнер и членка на НАТО, додека земјата заслужува датум за почеток на преговорите на почетокот на следната година.

anime stream. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Dragon Ball Super Episode 124

animes online Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

My Hero Academia Season 3

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba