October 19, 2021 04:00
Македонија

Груби: Не сме разговарале за разрешување на првите луѓе на ЦУК, со пожарите се соочивме одговорно

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска истакна дека не е разговарано за разрешување на првите луѓе на ЦУК, затоа што сметаат дека со сите околности околу пожарите се соочиле одговорно. Сепак, како што рече, Владата ќе одржи седница, на која ќе се дебатира и за ова прашање.

-Сметаме дека со сите околности се соочивме доста одговорно, и за среќа немаме ниту една жртва, за разлика од земјите во регионот. Секако дека секогаш може многу подобро. Не сме зборувале за разрешување, но не сакам да прејудицирам, затоа што имаме сега седница на Влада и секако дека ќе се дебатира во однос на ова прашање, рече Груби на денешната прес-конференција по повод промоција на поштенска марка по повод 20 години од Охридскиот договор, во одговор на новинарско прашање.

Тој посочи дека останува забраната за движење во шумите, и испрати апел до граѓаните да бидат многу внимателни во следниот период.

https://animeheaven.pro bleach anime heaven

Website https://animepahe.cc: Watch Futari wa Precure: Splash☆Star Movie - Tick Tack Kiki Ippatsu! animepahe Episode Full watch anime online

Website https://animeflix.nl: Watch Shounen Hollywood: Holly Stage for 49 animeflix Episode 13 animeflix dragon ball super

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Play: https://www.play.fm/gogoanimelol

Band: https://band.us/band/84366909