January 28, 2022 06:29
Македонија

Груби: Имаме договор со СДСМ четири години да ја водиме државата

Локалните избори не се поврзани со централната власт, а владејачкото мнозинство е стабилно, вели вицепремиерот Артан Груби, во гостувањето на ТВ Алсат додавајќи дека ДУИ и СДСМ имаат договор да ја водат државата четири години.

Според него направени се многу чекори да се води земјата напред, а Зоран Заев е клучниот човек што ја унапредил европската перспектива на Македонија.

За Груби, Алтернатива е добредојдена во власта затоа што веќе била дел од плодна и продуктивна коалиција со СДСМ и ДУИ, а партијата има слични гледишта како владините партнери, меѓу кои најважна е нејзината желба за европско интегрирање на земјава.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

free anime AnimeHeaven The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

So I'm a Spider, So What? Episode 24

One Piece (Dub) Episode 751

anime to watch AnimeHeaven WONDER EGG PRIORITY

anime heaven AnimeHeaven Fairy Tail (Dub)