January 28, 2022 06:49
Македонија

Груби: Алтернатива е добредојдена во владата

Првиот вицепремиер Артан Груби, зборувајќи за иднината на Владата, вечерва во гостување на ТВ Алсат рече дека ДУИ и СДСМ имаат договор да ја водат државата четири години.

Локалните избори не се поврзани со централната власт, а владејачкото мнозинство е стабилно, вели Груби, кој додава дека се направени многу чекори да се води земјата напред, а Зоран Заев бил клучниот човек што ја унапредил европската перспектива на Македонија.

Според Груби, Алтернатива е добредојдена во власта затоа што веќе била дел од плодна и продуктивна коалиција со СДСМ и ДУИ, а партијата има слични гледишта како владините партнери, меѓу кои најважна е нејзината желба за европско интегрирање на земјава.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 18

watch anime Boruto: Naruto Next Generations

free anime online AnimeDao Naruto: Shippuden (Dub)

AnimeDao Gintama Episode 194

AnimeDao Horimiya (Dub)