October 19, 2021 05:06
Спорт

Грилиш се надева дека Манчестер сити ќе ја освои Лигата на шампионите

Новиот фудбалер на актуелниот англиски фудбалски првак Манчестер сити, Џек Грилиш, по синоќешната победа над Лајпциг (6:3) во Лигата на шампионите, изрази надеж дека неговиот тим ќе успее да го освои елитното натпреварување.

– Одлично е што победивме. Одлична вечер за тимот и за мене лично. Успеав да постигнам гол, тоа е неверојатно чувство. Играчите постојано зборуваат за минатогодишното финале. Сите се решени оваа година да направат чекор понатаму. Стартот беше добар. Се надевам дека овој пат ќе одиме до крај, изјави Грилиш за официјалната веб-страница на УЕФА.

Во второто коло од оваа група на Лигата на шампионите, Сити ќе игра со Пари Сен-Жермен, додека Лајпциг ќе се соочи со Клуб Бриж. Средбите ќе се одржат на 28 септември.

Shonen Onmyoji (Dub) (https://animefreak.ws/m/w1pk) Episode 26

Website https://twistmoe.net: Watch You're Under Arrest (1996) (Dub) twistmoe Episode 47 anime twist app

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

https://animedao.nl fairy tail animedao

Getpocket: https://getpocket.com/@gogoanimebe

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimelol