January 21, 2022 21:08
Спорт

Граџан: Одиме на победа и против Спортинг

По двете победи во серија против АЕК и Татабања, ракометарите на македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер утревечер во Лисабон му гостуваат на Спортинг во рамки на 5. коло од групата Д во Лига Европа.

Во изјава за клупскиот сајт, кружниот напаѓач на Еурофарм Пелистер најави денеска дека битолскиот тим со победнички амбиции влегува во пресметката со лидерот во групата.

– Како и на секој натпревар, така и овој пат одиме на победа. Пред две сезони, исто така, во групната фаза игравме против Спортинг и знаеме дека станува збор за многу добра екипа. Негуваат брза транзиција на топката и многу силна одбрана, слична на нашата, но мислам дека нема да имаме проблем да ја пробиеме и за тоа многу добро ќе се подготвиме, изјави босанскиот репрезентативец во редовите на Еурофарм Пелистер, Граџан..

Македонскиот тим пред гостувањето во Португалија е второпласиран на табелата со пет бодови, еден помалку од лидерот Спортинг. 

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animes online Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

free anime Attack on Titan

Bleach (Dub)

online anime So I'm a Spider, So What?