Македонија

Граѓаните се уморни  од избори, новата влада има мандат до 2024 година, предвремени парламентарни избори нема да има

Зад барањето за предвремени избори од стана на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се крие единствено нивната пуста желба да се дограбаат до власт по секоја цена.
Парламентарното мнозинство е стабилно и изгласа нова влада со мандат до 2024 година а нејзиниот легитимитет лежи во парламентарните избори во 2020 година.
ВМРО-ДПМНЕ од тие избори па до дненеска не понуди ништо ново, ништо различно од тоа што го нудеа тогаш, а токму таквите политики и кадровски решенија беа поразени на парламентарните избори во 2020 и ВМРО-ДПМНЕ не ја доби довербата да ја води државата.
Граѓаните веќе гледаат што се случува со општините и со градот Скопје во кои победија кадри од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Блокирани проекти, партизација на општините, се трошат по 6000 евра за чоколади и апетисани, едноставно се врати политиката „Немаме за леб трошиме за чоколадо”.Барањето за брзи избори го покажува стравот на Мицкоски дека веќе се гледа неспособноста на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, но стравот од пресуди во судските процеси за тоа уште колку пари се украдени од партиската каса на ВМРО, како е направена белата палата во која се сместени Мицковски и „новите кадри на ВМРО”.Граѓаните се уморни од постојани избори и очекуваат од овој состав во Собранието да реализира што е можно повеќе од ветувањата што партиите ги даваа на изборите во 2020 година.

Државата заслужува една влада и партиите што го чинат парламентраното мнозинство да истераат цел мандат и потоа аргументирано пред следните избори да се расправа дали успела таа влада да ја спроведе својата програма.

Повеќе од 15 години немало влада која заокружила цел мандат и на тоа мора да му се стави крај, предвремени парламентарни избори нема да има.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

My Hero Academia Episode 10

DARLING in the FRANXX Episode 15

My Hero Academia Season 2

watch anime AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

tải go88