January 21, 2021 23:35
Македонија

Граѓаните на просјачки стап додека фамилијата на Заев вечера со златен прибор

Во Македонија секој ден расте сиромаштијата, граѓаните одвај врзуваат крај со крај, и не знаат како да го поминат месецот, а фамилијата Заеви вечераат со златен прибор во вредност од над 50 или евра.  Додека во Македонија дневно во просек над 150 луѓе се отпуштени од работа и остануваат без својата егзистенција, а над пола милион наши сограѓани живеат со 2 евра дневно, лажниот социјалдемократ Зоран Заев мисли само на сопствениот луксуз и лично богатење.

Над 30 илјади семејства кои одгледуваат тутун, се соочуваат со вистинска голгота при откупот на тутун и не можат да си ги добијат чесно заработени пари.

Според сите истражувања на меѓународни институции измината година во Македонија секое трето дете живее во сиромаштија, ама тоа не го интересира премиерот во заминување Зоран Заев, затоа што него го интересира бизнисот со марихуана за да му обезбеди на своето семејство уште поголемо богатство.

Зависноста по пари и богатство на Зоран Заев ја донесе Македонија да биде најсиромашна и најкорумпирана земја во Европа, а граѓаните да бидат најнесреќни. Додека Заеви се гоштеваат со златен прибор, секој ден по 150 фамилии останува без егзистенција.

Watch How Not to Summon a Demon Lord Episode 5 (https://kissanimeonline.com/m/5LqM/ep-5) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime page 1

Watch Attack on Titan: Since That Day Episode Full at website https://funimationfree.com yu yu hakusho funimation