January 24, 2022 21:24
Спорт

„Граѓаните“ лесно против Евертон, еврогол на Родри

Денеска во рамките од 12 коло во Премиер лигата составот на Манчестер сити дома ја оправда фаворитската улога против Евертон (3:0).

На тој начин „граѓаните“ предводено од менаџерот Пеп Гвардиола се вратија на „минус три“ во однос на лидерот Челси во генералниот пласман.

 

Клубот од „Етихад“ во свој препознатлив ритам против „карамелите“ славеше со висок резултат и им одговори на Челси и Ливерпул кои вчера запишаа исто така убедливи победи.

Триумфот на домаќините го најави Стерлинг со погодок пред крајот на првото полувреме.

Во 55 минута ја зголемија предноста преку Родри кој прекрасно стрелаше во мрежата на Пикфорд. Во 86 минута во листата на стрелците се запиша и Бернардо Силва.

На тој начин Сити осми пат по ред го совлада Евертон во Премиер лигата. На табелата Челси е лидер со 29 бодови, пред „граѓаните“ со 26, а третопласиран е Ливерпул (25).

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

dubbed anime Attack on Titan Season 2

watch anime free Your Name.

stream anime online 4Anime Naruto: Shippuden

watch animes Josee, the Tiger and the Fish

4 anime biz Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone