October 26, 2021 00:36
Спорт

Грацијани смета дека Џеко не може да биде соодветна замена за Лукаку

Корпулентниот боснаски фудбалски интеранционалец Един Џеко беше ангажиран од актуелниот италијански првак Интер да го замени Белгиецот Ромелу Лукаку. Интер на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите беше поразен од Реал Мадрид (0:1) по што на адреса од Џеко стигнаа првите критики. Поранешниот италијански напаѓач и тренер, Франческо Грацијани смета дека Џеко не може целосно да го замени Лукаку.

-Џеко не го поседува инстинктот на „убиец“ пред голот, нема нос да намириса опасна ситуација и да се најде на вистинското место. Интер го загуби Лукаку и Џеко не може да го замени на најдобар начин. Во домашното првенство тоа помалку се чувствува, но во Европа сфаќате колку е важно заминувањето на Белгиецот и колку не можете да го замените со актуелните играчи – изјави Грацијани.

Џеко во првенството од Серија А почна со гол и асистенција, но на следните три натпревари, вклучувајќи го и дуелот со Реал, не успеа да се запише во листата на стрелци.

Website https://twistmoe.net: Watch Free! Movie 2: Timeless Medley - Yakusoku (Dub) twistmoe Episode Full english anime

Modest Heroes (https://aniwatch.pro/m/Lmda) Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Broken Blade 6 animedao Episode Full animedao weathering with you

4Anime: Power Battle Watch Car Season 2 (Dub) anime episode 26 online free at https://4anime.biz 4anime my hero academia

Gogoanimelol weebly: https://gogoanimelol.weebly.com/

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/animeflixnl