December 9, 2018 20:45
Хроника

Граничен полицаец ранет од негов колега кој го чистел службениот пиштол

Припадник на граничната полиција бил застрелан во левата подлактица откако негов колега испукал еден куршум додека го чистел својот службен пиштол, информираа од СВР Тетово.

Според полициските информации, инцидентот се случил вчера околу 12:30 часот во Полициската станица за граничен надзор Рогачево.

На местото веднаш бил извршен увид, а за случајот биле известени јавен обвинител и Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Related posts

Тепачка на кошаркарски натпревар во Скопје

24news

Дете пренесено во болница: Додека играло, му паднала тенда врз глава

24info

Тешка сообраќајка во Аеродром – три лица однесени итно во болница

24news