February 23, 2019 08:20
Хроника

Граничен полицаец ранет од негов колега кој го чистел службениот пиштол

Припадник на граничната полиција бил застрелан во левата подлактица откако негов колега испукал еден куршум додека го чистел својот службен пиштол, информираа од СВР Тетово.

Според полициските информации, инцидентот се случил вчера околу 12:30 часот во Полициската станица за граничен надзор Рогачево.

На местото веднаш бил извршен увид, а за случајот биле известени јавен обвинител и Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Related posts

Двајца скопјани каснати од кучиња

Igor

Кривична пријава за скопјанец во чиј дом е пронајден хероин

24info

Велешанец избоден со нож, итно пренесен во Ургентен центар

24news