June 26, 2019 20:32
Балкан

Граната пронајдена во дворот на британската амбасада во Белград

Работници денеска во дворот на Амбасадата на Велика Британија во Белград пронашле граната, објави „Радио-телевизија Србија“.

На самото место биле упатени единици на српското Министертсво за внатрешни работи и по проверките, било заклучено дека се работи за артилериски проектил, кој не можел да предизвика опасност, јавува репортерот на РТС.

Проектилот бил однесен на друга локација, а дополнително ќе биде утврдена дали потекнува од Првата или Втората светска војна.

Нови вести

Советот на Европа ја откажа набљудувачката мисија на изборите во Албанија

Filip

Мета апелира за дијалог „за враќање на Албанија во нормала”

Filip

„Шкода” ќе гради фабрика во Бугарија или Турција

Filip