June 18, 2019 12:31
Балкан

Град со големина на портокал погоди јужни делови од Словенија

Невреме проследено со град со големина на портокал ги погоди синоќа јужните делови на Словенија, предизвикувајќи значителна штета.

Словенечкиот национален центар за вонредни состојби објави дека значителна штета е предизвикана во Кочевје и Чрномељ, како и во Рибница и Содражица.

Според љубљнски медиуми, ангажирани биле 79 противпожарни бригади за да му помогнат на локалното население.

Нови вести

Хорор во Белград: Откриени три тела во септичка јама, убиецот се убил пред една недела

Igor

Дванаесет мигранти се удавија во близина на Бодрум

Igor

Мајка ѝ ги пресекла вените на ќерката, па ја фрлила низ балкон – детали за несреќата во Србија

24news