January 27, 2022 16:02
Скопје

Град Скопје најавува грдежна офанзива – реконструкција на улици во должина од 10 километри

Град Скопје годината ја започнува со целосна реконструкција на улици во должина од 10 километри, во првите 100 дена од новиот мандатот на градоначалничката Данела Арсовска, информираат градските власти.

Во соопштението се наведува дека станува збор за сообраќајници кои долги години не биле реконструирани.

„Реконструкцијата започнува на 20 јануари, и тоа на улицата Никола Карев, булевар Кузман Јосифовски Питу од раскрсницата со ул. Никола Карев до раскрсницата со ул. Борис Кидрич, реконструкција на булевар АСНОМ од раскрсницата со бул. Србија до ФФМ, улицата Христо Татарчев од раскрсницата со ул. Народни Херои до кружен тек со бул. Србија, ул. Србија, Тодор Александров, ул. Перо Наков од бул. Киро Глигоров до раскрсницата со ул. Маџари. Реконструирани ќе бидат и улиците Радишанска, Војдан Васил Чакаларов, Волково и улица Фрањо Клуз“, посочуваат од Град Скопје.

Додаваат дека програмата и програмските активности ќе се реализираат преку реални проекти со целосна имплементација, преку креирање на брзи и ефикасни сообраќајни решенија и безбедни сообраќајници за граѓаните како приоритет на кој посветено ќе работи градската администрација во овој четиригодишен мандат, почнувајќи уште од првите 100 дена.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Bleach

Boruto: Naruto Next Generations Episode 222

anime website The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

anime stream AnimeHeaven Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

dubbed anime AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable