Македонија

Градските власти на Шилегов се гоштевале по кафани, со пари на скопјани плаќани енормни сметки

Градските власти на Шилегов се гоштевале по кафани, со пари на скопјани плаќани енормни сметки. Сметка од околу 30 илјади денари за еден ден направил командирот на противпожарната единици поставен од Шилегов, а како причина навел прослава за купување на противпожарната скала, тоа е истата онаа скала која град Скопје ја купи 1.7 милиони евра, односно двојно поскапо од град Загреб.
Сметки скапи во сред кампања по кафани правела и Љубица Јанчева, која на 22 октомври во елитен ресторан на Кејот на Вардар потрошила 39.700 денари.
Функционерите на СДСМ трошеле на телешки бифтеци, морски плодови и разни други скапи специјалитети. Со парите на народот се плаќа луксузот на функционерите од СДСМ. Сега веќе не можат на грбот на скопјани да се гоштеваат по кафеани и затоа е паниката и нервозата во нивните редови кон градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ.

4anime biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Tokyo Revengers Episode 22 - Uncen

4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

4anime. biz 4Anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

watch anime free 4Anime Black Clover

4Anime My Hero Academia Season 2 Episode 17