September 20, 2021 22:41
Скопје

Градот Скопје ќе прска против ларви од комарци

Градот Скопје ги известува граѓаните дека на ден 30.07.2021 година (петок) ќе се прска против ларви од комарци, според следниот план:

– Авионската дезинсекција против ларви од комарци на подрачјето на градот Скопје ќе се врши на 30.07.2021 година (петок), во раните утрински часови.

– Терестричната дезинсекција против ларви од комарци на подрачјето на градот Скопје ќе се врши на 30.07.2021 година (петок), во текот на денот.

Доколку временските услови не дозволуваат да се прска, авионската дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин.

Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

 

Website https://animeflv.uk: Watch Beyond the Worlds animeflv Episode 12 kissanime

TwistMoe: The World of Golden Eggs anime episode 26 online free at https://twistmoe.net anime online

Website https://animeflix.nl: Watch The Future Diary: Redial animeflix Episode Full neon genesis evangelion animeflix

Watch UFO Ultramaiden Valkyrie Episode 12

Pinterest: https://www.pinterest.com/kissanimemx/

Credly: https://www.credly.com/users/animefreakws