October 23, 2021 00:09
Скопје

Градот Скопје апелира да се внимава при посетите на Водно поради зголемениот ризик од пожари

Поради зголемениот ризик за локални пожари од високите температура  и портокаловата фаза со која е зафатен регионов,  Град Скопје апелира до сите граѓани при посета на планината Водно, другите излетничките места и шумите да бидат внимателни со отпушоците од цигари, да одбегнуваат палење оган на отворено, како и други активности кои можат да предизвикаат несакани пожари.

Денеска е евидентиран ваков пожар на планината Водно, под месноста Марково крувче. Во моментов на терен интервенира Противпожарната бригада на Скопје со 9 возила и екипи од ЈП „Паркови и зеленило“, а причината за пожарот е човечки фактор.

Воедно доколку забележите пожар Ве замoлуваме веднаш да пријавите во Противпожарната бригада на тел. 193 или во Центарот за управување со кризи, на тел. 195.

 

 

ANIMEFLIX: Ryu the Primitive Boy anime episode 22 online free at https://animeflix.nl spirited away animeflix

KissAnime: Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime boku no hero academia

AnimeFLV: A.D. Police: To Protect and Serve anime episode 12 online free at https://animeflv.uk gogoanime

AnimeFreak: Master Keaton anime episode 24 online free at https://animefreak.ws anime freak

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/gogoanimelol/

8tracks: https://8tracks.com/gogoanimelol