Македонија

Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ не сработеа ниеден свој проект, ги партизираа општините и го кочат нивниот развој 

Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ во првите два и пол месеци од мандатот освен што вршат партизација, не сработеа ништо во интерес на граѓаните и општините.
 Не ги исполнија ветувањата пред граѓаните, нема ниту еден сопствен реализиран проект од нивната програма.
 Граѓаните сведочеа само на прекинување на проекти, кршење на закони, трошење народни пари на чоколади и сокови.
 Данела Арсовска е прв пример за неработење. Освен што се прогласува за ненадлежна за се, прекинуваше проекти и нивелираше една шахта. Ништо друго не сработи во првите месеци од мандатот.
 Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски во време на криза потроши 6.000 евра за чоколадни бомбони, сокови и кроасани, наместо да направи нешто за граѓаните.
И тој како Арсовска се прогласи за ненадлежен за се, освен за трошење пари на граѓаните.
 Кирил Пецаков ги прекрши законите и протоколите и го загрози здравјето на охриѓани.
 Ништо не сработеа ниту градоначалникот на Бутел, ниту на Кисела Вода. Градоначалник на Прилеп не знаеме ниту дали има ниту што работи.
 Во секоја општина предводена од градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ има назадување и неработа.
 Наместо проекти и решенија, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ ги игнорираат проблемите и го кочат развојот  на општините.
 Граѓаните не заслужуваат вакви неспособни и неодговорни градоначалници.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

english anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

watch anime free Naruto

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 22

Bleach (Dub) Episode 365

SK8 the Infinity (Dub)