December 5, 2019 13:38
Скопје

Градоначалникот Темелковски се вклучи во гаснење на пожарот во Пинтија

Општина Кисела Вода информира дека по избувнувањето на пожарот во населбата Пинтија, градоначалникот Филип Темелковски веднаш излезе на терен со  десет сезонски работници и вработени во Општината и заедно со пожарникарите на Противпожарната бригада  учествува во неговото гасење.

Локалната самоуправа ќе дава поддршка до целосното гасење на пожарот.

Нови вести

Шилегов негира дека градските советници тајно ја покачиле цената на водата

Igor

Отстранети 322 непрописно паркирани возила од јавните површини

Igor

Црвен крст на Скопје ќе ги додели прочистувачите на воздух од кампањата „Разбудете се хумани“

Igor