November 27, 2021 04:32
Скопје

Градоначалникот на Подгорица со поддршка за Шилегов

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, објави дека заедно со неговиот колега и одличен пријател, градоначалникот на Подгорица Иван Вуковиќ, продолжуваат да разменуваат искуства и да ги развиваат извонредните меѓусоседски односи.

„Неколкупати во изминатите години го посетив Скопје и сведок сум на оваа позитивна трансформација што ја има во Скопје, на инфраструктурниот развој и можам да потврдам дека Скопје го има еден од најдобрите градоначалници од овој дел на Европа, со видливи и мерливи резултати“, вели Иван Вуковиќ.

Видео од поддршката: https://www.facebook.com/p.shilegov/videos/965967990620553/

„Најдраго од сѐ ми е што заеднички се согласуваме дека Скопје се движи во вистинска насока и дека заедно со Подгорица овие градови и во иднина можат да бидат пример за тоа како се имплементираат исправни градски политики“, објави Шилегов.

Шилегов по повод заедничката средба укажува дека еден регион е силен онолку колку што се силни врските и континуитетот на пријателствата меѓу државите кои го сочинуваат.

AnimeBee: Street Fighter II: Yomigaeru Fujiwara-Kyou anime episode Full online free at https://animebee.to free anime online

Website https://animepahe.cc: Watch Seraph of the End: Vampire Reign - Owaranai Seraph animepahe Episode 9 anime stream

WCOStream: School Days (ONA) anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch anime dub

Website https://gogoanime.be: Watch Aldnoah.Zero gogoanime Episode 12 fairy tail gogoanime

ANIMEFLIX: The Wallflower (Dub) anime episode 25 online free at https://animeflix.nl watch anime