Македонија

Градоначалникот на Охрид прво позитивен на ковид 19, па потоа со негативен на тест

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, добил позитивен наод на тест за Ковид-19 на испитувањето направено по завршувањето на богојавленските свечености во Охрид на кои лично присуствуваше. На повтореното тестирање резултатите биле негативни.

И двете тестирања биле спроведени во истата установа – во Центарот за јавно здравје во Охрид.

Пецаков на својот фејсбук-профил појаснува дека не чувствува никакви симптоми, но оти ПЦР тестирањето го направил заради потреба од патување во странство.

Слично беше и со случајот на секретарот на Оштината, Александар Китески, кој исто така добил позитивен, па негативен резултат на тестирањето за Ковид-19 спроведено исто така заради потреба од патување надвор од земјата.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime dub Attack on Titan Season 2

sites to watch anime 4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

4Anime My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 20

4Anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

animes online SK8 the Infinity (Dub)