April 20, 2021 18:10
Македонија

Градоначалникот на Крушево позитивен на коронавирус, префрлен во Инфективна клиника

Градоначалникот на Крушево Томе Христоски е позитивен на коронавирус, а од вчера бил префрлен во Инфективната клиника во Скопје, пишува Фокус.мк

Според нивните информации, градоначалникот ги почувствувал првите симптоми во неделата вечерта, додека пак во понеделникот добил позитивен тест на коронавирус.

Засега не е познато колку време ќе остане на лекување, а од општината за фокус.мк информирале дека Христоски се чувствува добро и неговата состојба е стабилна.

AnimeFreak animefreak my hero academia: That Time I Got Reincarnated as a Slime (https://animefreak.ws/m/MRpj) Episode 24

AnimeTV famous anime tv shows: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 443 (https://animetv.cc/m/5E5e/ep-443)