September 22, 2019 10:24
Хроника

Градежник од Богданци паднал од куќа во Радишани и загинал

На 18.08.2019 во 11,00 часот во СВР Скопје од комплексот клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Б.С.(63) од Богданци, кој  бил ангажиран за изведување градежни работи на куќа во населбата Радишани.

Имено, според пријавеното, околу 08,00 часот Б.С. при изведување на работи, паднал од висина и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во болница, каде околу 10,45 часот починал.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Нови вести

(Фото) Сообраќајка на патот Велес-Скопје, има повредени

Igor

Македонци се враќале од Холандија со нов автомобил, кај Врање со судриле со „голф“

Igor

Детали за полициската акција во 24 градови: Кривични за 36 дилери на дрога

Igor