October 17, 2021 17:42
Хроника

Градежник загина на објект на булевар Борис Трајковски

На 14.03.2020 во 16.59 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен повреден Ј.К.(40) од с.Шишево, скопско, кој се повредил извршувајќи градежни работи на објект во изградба на бул.„Борис Трајковски“.

Во 20.15 часот од страна на лекар кај лицето била констатирана смрт. Увид извршила увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за вештачење на Институтот за судска медицина.

GoGoAnime: Little Busters! anime episode 26 online free at https://gogoanime.be fruits basket gogoanime

Website https://animeflix.nl: Watch The Idaten Deities Know Only Peace animeflix Episode 7 animeflix anime

AnimeFLV: The Snack World (TV) anime episode 19 online free at https://animeflv.uk watch anime

Re:Stage! Dream Days♪ Episode 12

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimebe

Kissanimemx blogspot: https://kissanimemx.blogspot.com/2021/06/dfgh.html