February 23, 2019 08:27
Хроника

Грабеж во маркет во Тетово – полицијата уапси 4 лица

Грабеж во маркет во Тетово – полицијата уапси 4 лица

Припадниците  на Секторот за внатрешни работи Тетово вчера и денеска лишиле од слобода четири лица кои се осомничени за разбојништвото извршено на 17 јуни во маркет на улицата „Киро Ристевски-Дрнц“ во Тетово.

Како што информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, Б.З.(20), Р.С.(19), А.Б.(20) како и 17 – годишен малолетник, сите од Тетово од тројцата вработени во маркетот заканувајќи им се нож одзеле 175 илјади денари.

Против четворицата осомничени во текот на денот од страна на полицијата ќе има соодветен поднесок, најави Јосифовски.

Related posts

Девет сообраќајки во Скопје во вчерашниот ден

24news

Повреден мајстор додека поправал лифт

24info

Скопјанка вработена во обложувалница и нејзин пријател изглумиле грабеж

24info