January 19, 2021 15:25
Македонија

ГП Евзони затворен за сообраќај поради штрајк на грчките цариници

 Поради штрајк на грчките царински служби Граничниот премин Евзони ќе биде затворен за секаков вид на сообраќај од денеска од 05:00 часот, па до утре 05:00, соопшти вчера Министерството за внатрешни работи.

– Раководителот на смена на ПС за ГП и ГН Богородица е информиран од раководител на смена на ГП Евзони дека поради 24-часовен штрајк на грчките царински служби, ГП Евзони ќе биде затворен за секаков вид на сообраќај од 05.00 часот на 24.11.2020  до 05.00 часот на 25.11.2020 година, се нагласува во соопштението од МВР.

Watch One Punch Man 2nd Season Episode 5 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime weathering with you

Watch Jujutsu Kaisen (TV) Episode 14 (https://crunchyrollfree.com/m/7EY3/ep-14) at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free version