September 20, 2021 22:04
Македонија

ГП Богородица не е загрозен од пожарот, функционира нормално

Пожарот, што попладнево избувна на потегот меѓу месноста Милци и Граничниот премин Богородица, не ја загрозува сообраќајната фреквенција на граничниот премин која се одвива нормално и без прекин, соопштија од граничната дежурна служба.

Во попладневните часови состојбата со сообраќајната фреквенција е секогаш порелаксирана поради помалата гужва така што нема поголеми задржувања од петнасетина минути.

Од екипите на терен соопштуваат дека пожарот поради ветрот се движи кон границата со Грција поради што биле информирани и грчките пожарникари од противпожарната единица во Поликастро.

Доколку не се случи промена на правецот на ветрот нема да бидат загрозени граничната караула на АРМ, казиното „Фламинго” ГП Богородица и бензинските пумпи на „Макпетрол”  и „Шимов” во близина на мекедонско-грчката граница.

Naruto: Shippuuden Movie 5 - Blood Prison Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Pop Team Epic animeflv Episode 12 english dubbed anime

https://twistmoe.net twist anime

AnimeBee: Stand My Heroes: Piece of Truth (Dub) anime episode 12 online free at https://animebee.to watch anime

Otofun: https://www.otofun.net/members/animefreakws.782147/#about

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/kissanime-6