January 28, 2020 01:09
Хроника

Го фатиле со украден автомобил, па нападнал полицајци

Скопјанец украл џип вчера во центарот на Скопје, но бил фатен во Маџари, по што ги нападнал и полицјците, информираше МВР.

-На 21.07.2019 полициски службеници го привеле О.А. (29) од  Скопје поради извршена кражба на возило. Веднаш по добиена пријава од Е.К. Г. (33) дека во близина на трговски центар во Скопје му е одземено возило „БМВ Х5“, преземени се соодветни мерки и возилото е сопрено на крстосница од улиците Жан Жорес и Благоја Стефковски, а О.А. е приведен, велат од МВР.

При приведувањето осомничениот физички нападнал полициски службеници, но бил приведен во ПС Гази Баба и против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Нови вести

Гори куќа во Ѓорче

Igor

Бегале со џип од рација во Грчец, па оставиле „калашников“ и два пиштола

Igor

Скопјанка пронајдена мртва во водите на Вардар

Igor