September 20, 2021 21:36
Хроника

Гостиварец украл злато вредно 60.000 евра од куќата на својот татко

Денеска (25.07) околу 16 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода М.А. (31) од село во гостиварско.
Тој се сомничи дека во текот на изминатите два месеци, во повеќе наврати, од куќата на неговиот татко одзел златен накит во вкупна вредност од 50 до 60 илјади евра.
Златото било сопственост на неговата сестра, а М.А. го продавал на други лица, додека кражбата денеска (25јули)  во 15 часот ја пријавил таткото.
По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Website https://animefreak.ws: Watch Chouon Senshi Borgman animefreak Episode 35 anime freaks anime

Website https://animeflv.uk: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders - Battle in Egypt animeflv Episode 24 animeflv

Website https://animetv.cc: Watch Vivy -Fluorite Eye's Song- (Dub) animetv Episode 13 anime websites

Website https://wcostream.cc: Watch Sakura Diaries (Dub) wcostream Episode 12 mickey and the roadster racers wcostream

Yourlisten: http://yourlisten.com/animefreakws

Zeef: https://zeef.com/profile/animefreak