January 22, 2022 22:48
Хроника

Гостиварец изградил зграда без дозвола, обвинение доби откако го почна 4-тиот кат

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против 56-годишен гостиварец за кривично дело – Бесправно градење од член 244-а став 1 од Кривичниот законик.

Од втората половина на 2018 година до 27 февруари 2019 година, на сопствено земјиште на улицата „Сретко Крстески“ во Гостивар, обвинетиот градел објект без одобрение за градење издадено од надлежен орган.

Притоа, најпрвин купил земјишна парцела, а потоа без да ги обезбеди потребните дозволи, започнал да гради објект – станбена зграда со три ката и подготовка за четврти кат. ​​

anime stream. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Tokyo Revengers

GoGoAnime Dragon Ball Z (Dub) Episode 290

GoGoAnime The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 22

free anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

anime to watch GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)