October 23, 2021 00:52
Спорт

Горецка останува во Баерн до 2026

Германскиот фудбалски репрезентативец Леон Горецка дополнително ја зацврсти својата врска со Баерн Минхен, обврзувајќи се на верност кон клубот до 2026 година. Со новиот четиригодишен договор Горецка стави крај на шпекулациите, кои го поврзуваа 26-годишниот фудбалер со можен трансфер во Премиер лигата.

Горецка дојде во редовите на Баерн во 2018 година од Шалке и досега со Баварците ја освои Лигата на шампиони и три германски титули.

– Со Баерн веќе освоив многу трофеи, а ќе биде уште поубаво доколку сето тоа продолжиме да го повторуваме, изјави Горецка.

Website https://animebee.to: Watch The Adventures of Little Samurai (Dub) animebee Episode Full free anime

Watch Rampo Kitan: Game of Laplace (Dub) Episode 11

Watch Choujikuu Seiki Orguss 02 Episode 6

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/animefreakws/

Free-ebooks: https://www.free-ebooks.net/profile/1312949/animefreak