November 27, 2021 19:16
Спорт

Горецка: Македонија не е лош тим !

Четирикратниот светски фудбалски првак Германија си го наплати  македонскиот долг од Дуизбург (1:2) со камата во Скопје (0:4) и по триумфот на арената „Тодор Проески“ стана првата репрезентација од евро-зоната која на две кола пред крајот од мундијласките квалификации обезбеди настап на СП-2022 во Катар. И покрај убедливиот домашен пораз на Македонија и шансите сведени на теорија за освојување на второто место во групата Ј што носи настап во разигрувањето за учество на Мундијалот, комплетниот впечатокот кој го остави подмладениот состав на „црвено-жолтите“ предводени од новиот селектор Благоја Милевски не треба да биде разочарувачки.

Македонија добро се држеше едно полувреме. Не беше ставена во подредена улога, а тоа го признава Леон Горецка, ѕвездата во доаѓање на Баерн Минхен.

-Македонија не е лош тим! Беше непријатен противник, посебно во првото полувреме. Нам ни недостигаше самодоверба и ефикасност за да постигнеме голови, па бевме многу подобри во вториот дел, но постои уште голем простор за напредок, вели Горецка.

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch anime online for free at TwistMoe teist moe

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Website https://aniwatch.pro: Watch Armitage III aniwatch Episode 4 aniwatch.me

Website https://animefreak.ws: Watch Gundam Evolve animefreak Episode 15 anime freak tv