December 9, 2021 02:04
Спорт

Гонсалвеш прогласен за играч на неделата во ЛШ

Фудбалерот од средниот ред на Спортинг Лисабон, Педро Гонсалвеш е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите, објави веб-страницата на УЕФА.

Дваесет и тригодишниот фудбалер вчеравечер постигна два гола против Борусија Дортмунд во триумфот со 3:1. По оваа победа Спортинг за прв пат по 2008 година избори пласман во плејофот во Лигата на шампионите.

За наградата конкурираа уште и: Един Џеко од Интер, Емил Форсберг од Лајпциг и Себастијан Але од Ајакс.

ani watch app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 146

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

stream anime online AniWatch Your Lie in April

AniWatch Naruto Episode 218

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 11