January 27, 2022 06:48
Спорт

Гонсалвеш прогласен за играч на неделата во ЛШ

Фудбалерот од средниот ред на Спортинг Лисабон, Педро Гонсалвеш е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите, објави веб-страницата на УЕФА.

Дваесет и тригодишниот фудбалер вчеравечер постигна два гола против Борусија Дортмунд во триумфот со 3:1. По оваа победа Спортинг за прв пат по 2008 година избори пласман во плејофот во Лигата на шампионите.

За наградата конкурираа уште и: Един Џеко од Интер, Емил Форсберг од Лајпциг и Себастијан Але од Ајакс.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Tokyo Revengers

GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

Naruto (Dub)

GoGoAnime Gintama Episode 201