November 27, 2021 03:26
Спорт

Гол-шоу на Дака во Москва за триумф на Лестер против Спартак

Возбудлив натпревар со вкупно седум постигнати голови одиграа Спартак и Лестер во Москва во 3. коло од групата во Лига Европа. Со рзултаски пресврт во режија на Патсон Дака кој постигна четири гола Лестер го совлада  рускиот Спартак со 4:3.

Рускиот Спартак со погодоците на Соболев и Ларсон најави победа против англискиот премиерлигаш Лестер, но надежта дека има и второто полувреме ја остави Дака со гол во последната минута од првиот дел. Во второто полувреме набрзина за шест минути во првите девет Дака направи комплетен пресврт, а потоа на 11 минути пред крајот додаде уште еден, негов четврти за да гопотврди триумфот на неговиот тим.

Соболев на четири минути пред крајот постигна трет гол за Спартак, но рускиот тим не го избегна поразот.

Во групата, Лестер сега има четири бода и е втор, Спартак остана на третото место со три бода, додека Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е последен со само еден бод и утре ќе игра против лидерот Легија, која има шест бода од првите две кола.

Website https://animeheaven.pro: Watch Love Lab animeheaven Episode 13 anime

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://wcostream.cc: Watch Minami-ke Betsubara wcostream Episode Full wcostream dragon ball super

AnimeDao: Akuma Tou no Prince: Mitsume ga Tooru anime episode Full online free at https://animedao.nl attack on titan season 3 animedao

Website https://animefreak.ws: Watch Bamboo Bears (Dub) animefreak Episode 52 boku no hero academia animefreak