Бобан Николов доби едно полувреме за настап кај Шериф, ја оправда довербата со гол во 93 минута, ги постави конечните 1-1 со Шахтјор во ЛШ.

Македонскиот репрезентативец погоди за израмнување, неговиот Шериф оди во Европа лигата како трет во групата во која Реал заврши како прв, а Интер на крајот е втор.