Спорт

Гол натрапник за момент го прекина дуелот Гранада – Манчестер јунајтед

И натпреварите од второто по ранг европско клупско фудбалско натпреаврување Лига Европа се играат без публика, но тоа не беше проблем еден  неодговорен натпрапник да се протне до теренот и да го прекине во првото полувреме за момент првиот четвртфиналниот меч меѓу Гранада и Манчестер јунајтед.

Обезбедувањето  на мечот во Шпанија потфрли, бидејќи на теренот им се најде натрапник гол како „пиштол“ и веднаш стана хит на социјалните мрежи.

 

GoGoAnime haikyuu gogoanime: Watch My Hero Academia 3 Episode 13 (https://gogoanime.be/m/ABWR/ep-13)

AnimeDao animedao tower of god: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 270 (https://animedao.nl/m/NVV/ep-270)