July 23, 2019 14:04
Хроника

Голф се судри со автобус на ЈСП

Нервоза и застој во сообраќајот предизвика сообраќајка, попладнево во центарот на Скопје.

Кај Собранието автобус на ЈСП удри во “голф”, кој најверојатно лошо се престројувал и му го попречил патот.

Според првичните информации, во сообраќајката нема повредени.

Нови вести

Маж со пушка се шета кај поранешна А1 телевизија, очевидци тврдат дека убива кучиња

Igor

Продолжен притвор на дилер кој продавал хероин кај „Сити Мол“

Igor

Полицијата го пронајде малолетникот кој побегнал од дома по расправија

Valentina