November 12, 2019 00:24
Хроника

Голф се судри со автобус на ЈСП

Нервоза и застој во сообраќајот предизвика сообраќајка, попладнево во центарот на Скопје.

Кај Собранието автобус на ЈСП удри во “голф”, кој најверојатно лошо се престројувал и му го попречил патот.

Според првичните информации, во сообраќајката нема повредени.

Нови вести

Српските разузнавачи уапсија Mакедонец и двајца државјани на Србија заради кражба на документација за производство на муниција

Igor

Сведок за „Ласкарци”: Мислев дека сака да претекнува, но од прозорецот видов дека нема автомобил

Igor

Таксист тепал скопјанка

Igor