December 8, 2019 13:25
Хроника

Голф излета од пат, сопатникот тешко повреден

На 10.11.2019 во 21.15 часот на локалниот пат село Барово – с.Света Петка, скопско, патничко моторно возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Р.(45) од с.Света Петка, излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот Р.Р.(24) и биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.

Нови вести

Скопјанка тешко повредена откако паднала по скали во двокатен автобус

Igor

Возач со „голф“ удрил во 40-годишна скопјанка и побегнал

Igor

Кривична против дилер од Арачиново во чиј автомобил бил пронајден хероин

Igor