January 20, 2020 12:17
Спорт

Голманот на Леванте го ставиле во изборна комисија

 Соиграчот на Енис Барди во Леванте, голманот Аитор Фернандез Абарискета, најверојатно ќе треба да го пропушти натпреварот со Атлетик Билбао в недела, бидејќи треба да работи во изборна комисија.

Аитор е одреден за заменик на претседателот на изборната комисија во родниот Мондрагон во покраината Баскија, па тоа му е граѓанска должност кон државата која мора да ја исполни, освен од некои исклучителни и оправдани причини.

Правната служба на Леванте се обидува да докаже дека играњето натпревар е оправдана причина за голманот да не се појави на броењето гласови. И Хорхе Мирамон беше избран за член на изборна комисија во Сарагоса, но жалбата на Леванте беше усвоена и тој е ослободен. 

Нови вести

Два бронзени медала за каратистите на Макпетрол на „Кроација Гран при

Igor

Гвардиола ако не прифати нов договорот, ќе си оди предвреме од Манчестер сити

Igor

Шпанија и Хрватска имаат обврска да ја потврдат фаворитската улога

Igor