June 26, 2022 22:49
Спорт

Голманот на Ајнтрахт: Ова е подобро од се.с

Ајтрахт Франкфурт ја освои Лигата на Европа по подоброто изведување пенали против Ренџерс. Во 120 минути натпреварот заврши 1:1, а во пенал-серијата трагичар беше Арон Ремзи.

Неговиот удар од белата точка, во четвртата серија, го одбрани германскиот голман Кевин Трап, кој се претвори во херој на Ајнтрахт.

Претходно Трап, во 118.минута му одбрани зицер на Рајан Кент.

По успехот, тој рече: “Мислев дека ќе плачам, но тоа не се случи. Навистина е нереално да си одам дома со трофеј. Ова е одлично за германскиот фудбал и за сите луѓе што ги направивме горди. Мислам дека претседателот на клубот организираше некаква прослава. Не знам дали се согласувате со мене, но освојувањето на овој трофеј е подобро од сексот. Дефинитивно е нешто толку убаво како сексот. Дефинитивно мислам дека некои работи ќе се случат во наредните денови.“

go88 cho ios go88 là gì play go88.vin

Tải SunWin | Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN tại sunwin cho android sunwindow