September 26, 2022 01:27
Спорт

Голманот на Аугсбург со спектакуларна одбрана спречи гол на колегата Нојер

Неуспехот на Баерн Минхен на синоќешното гостување кај Аугсбург (0-1) моижеше да биде ублажен во последните моменти од средбата и тоа на спектакуларен начин со гол на голманот Мануен Ноер со – глава.

Главен виновник што германскиот репрезентативец не беше херојот на баварците беше неговиот колега на гол-линијата на противникот, Рафал Гикевич.

Тој со фантастичен рефлекс спечи топката да ја затресе мрежата, на одушевување на навивачите на стадионот.